Skip to main content
Bez kategorii

Rodzaje bram przemysłowych – jakie są i gdzie się sprawdzą?

By 25 stycznia, 2023No Comments

Sprawny przepływ osób i pojazdów to ważny element organizacji pracy zakładów produkcyjnych, hal i magazynów. Zabezpieczenie wjazdu do budynków wielkopowierzchniowych ma wpływ zarówno na tempo pracy, jak i utrzymanie właściwej temperatury, która ma kluczowe znaczenie w wielu branżach. Nowoczesne bramy przemysłowe mają wiele do zaoferowania przedsiębiorstwom – pod warunkiem, że zostaną dobrze dobrane do wewnętrznych potrzeb zakładu.

Bramy segmentowe – uniwersalne i funkcjonalne rozwiązanie dla przemysłu

W organizacji pracy magazynów niezwykle ważną kwestią jest przestrzeń. Dobrze dopasowane wrota i grodzie nie powinny zajmować dużo miejsca – również przy otwieraniu i zamykaniu. Z tego względu jednym z najpopularniejszych rozwiązań są przemysłowe bramy segmentowe, które złożone są z wielu paneli stalowych poruszających się po prowadnicy, która może sięgać aż do sufitu hali. Oprócz wygody użytkowania wyróżniają się możliwością zamontowania zaawansowanych systemów bezpieczeństwa oraz wbudowania furtek serwisowych. Do ich zalet należy też stabilna konstrukcja i odporność na uszkodzenia.

Bramy rolowane i szybkobieżne – odpowiednie dla każdej przestrzeni

W wypadku niższych pomieszczeń technicznych i hal produkcyjnych znacznie lepszym rozwiązaniem są bramy rolowane. Zazwyczaj wykonane są z lżejszych niż warianty segmentowe materiałów, jak na przykład aluminium, przez co są nieco mniej odporne na czynniki zewnętrzne. W wypadku szczególnych potrzeb bramy przemysłowe tego typu wykonywane są również w wersji szybkobieżnej, umożliwiającej ekspresowe otwieranie i zamykanie – idealne we wnętrzach, które potrzebują zachowania stałej temperatury.

Proste i solidne – bramy przemysłowe uchylne i przesuwne

Klasycznym, najprostszym wariantem bramy przemysłowej są modele przesuwne oraz uchylne. Zazwyczaj składają się z jednego, solidnego panelu, który porusza się w odpowiedni sposób. Ich konstrukcja oraz sposób otwierania sprawiają, że zajmują o wiele więcej miejsca niż nowoczesne opcje. Ich prostota wiąże się jednak z niższymi kosztami utrzymania oraz łatwością serwisowania – są dobrym wyborem dla pomieszczeń służących za garaż czy warsztat techniczny.

admin

Author admin

More posts by admin

Leave a Reply