Skip to main content
Bez kategorii

Jaki napęd do bramy przesuwnej wybrać?

By 22 marca, 2023No Comments

Mechanizm, który wykona za Ciebie otwieranie i zamykanie wjazdu to ogromna wygoda. Coraz chętniej z tej opcji korzystają zarówno obiekty przemysłowe, jak i właściciele prywatnych posesji, którzy chcą zagwarantować sobie codzienny komfort. Napęd do bramy przesuwnej to opcja, która często oferowana jest przy producenta w momencie zakupu – można jednak zainstalować go również w ramach modernizacji.

Jakie parametry bramy mają znaczenie przy wyborze napędu?

Aby mieć pewność, że automatyzacja będzie spełniać swoją funkcję przez długie lata warto najpierw sprawdzić, do jakiego typu konstrukcji jest przeznaczona. Producenci napędów do bram przesuwnych zazwyczaj podają wytyczne, do których należy:

  • długość i ciężar skrzydeł,
  • głębokość fundamentu,
  • wypoziomowanie konstrukcji,

Stan techniczny skrzydeł oraz mechanizmów jezdnych ma ogromne znaczenie dla żywotności silnika napędowego, który pozwoli na automatyczne poruszanie się wrót. Warto przed instalacją zainstalować w profesjonalny przegląd oraz renowację wjazdu, aby zmniejszyć ryzyko awarii w przyszłości.

Na jakie cechy napędu do bramy przesuwnej warto zwrócić uwagę?

Urządzenia automatyzujące otwieranie i zamykanie skrzydła przesuwnego mogą mieć różną jakość, żywotność oraz funkcjonalności – należy o tym pamiętać, wybierając rozwiązania służące do modernizacji. Dobry napęd do bramy to taki, który będzie zwalniał bieg przed domknięciem się, zmniejszając ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Warto zwrócić uwagę również na dodatkowe zabezpieczenia, takie jak antykolizyjne czujniki ruchu, żywotność silnika gwarantowaną przez producenta oraz maksymalną ilość pilotów.

Funkcje dodatkowe – opcje, które warto rozważyć

Decydując się na modernizację, warto pomyśleć również o wszystkich udogodnieniach, które może zaoferować Ci automatyzacja mechanizmu przesuwnego wjazdu. Na rynku znajdziesz opcje napędów, które otwierają i zamykają furtki, a także warianty umożliwiające ryglowanie wrót. Ciekawym rozwiązaniem jest programowanie stałych godzin otwierania i zamykania bramy, a także połączenia z nowoczesnymi systemami smart home.

admin

Author admin

More posts by admin

Leave a Reply