Skip to main content
Bez kategorii

Bramy wjazdowe – 6 praktycznych wskazówek

By 24 listopada, 2022No Comments

Własna działka i dom to prywatna przestrzeń, która daje nam wiele możliwości, jednak aby korzystać z nich w pełni, najpierw należy odpowiednio rozplanować nieruchomość. W momencie, w którym wybieramy ogrodzenia i zabezpieczenia, warto poświęcić czas również na dobór bramy wjazdowej.

Odpowiednie miejsce

Jedną z najważniejszych cech, jaką powinna mieć brama wjazdowa, jest jej funkcjonalność – dlatego niezwykle ważne jest miejsce, w którym ją umieścimy. Należy uwzględnić takie czynniki, jak umiejscowienie garażu oraz innych przestrzeni, do których chcemy mieć łatwy dostęp.

Ilość bram

Niektóre nieruchomości przylegają do więcej niż jednej drogi publicznej – warto to uwzględnić w planowaniu przestrzeni. Jeśli na działce znajdują się punkty wymagające regularnych dostaw lub odbiorów, jak na przykład kotłownia, również przyda się nam oddzielny wjazd.

Automatyzacja

System, który sprawia, że możemy otwierać i zamykać dostęp do posesji jednym kliknięciem pilota jest wygodą, do której łatwo się przyzwyczaić. Montaż takiego rozwiązania warto wziąć pod uwagę wcześniej – decyzję o jego zastosowaniu najlepiej podjąć wtedy, gdy wybieramy rodzaj i lokalizację wjazdu.

Skrzydłowa czy przesuwna?

Bramy występują w dwóch podstawowych typach: skrzydłowym i przesuwnym. O tym, który z nich będzie miał najwięcej zalet na posesji, decyduje wiele czynników, jak chociażby preferowana szerokość czy dostępna powierzchnia. Przed wyborem warto poznać ich specyfikę.

Wymiary mają znaczenie

Po ustaleniu podstawowych czynników związanych z wjazdem przychodzi czas na dokonanie dokładnych pomiarów. Nie zawsze minimalna szerokość, której wymagają przepisy jest najlepszym rozwiązaniem – czasami warto wziąć pod uwagę większe wymiary, aby zapewnić sobie wygodę na lata.

Nie ignoruj wyglądu

Kiedy podejmiemy już decyzje dotyczące wszystkich aspektów technicznych, warto zapoznać się z estetyką modeli bram dostępnych na rynku. Wybór wyglądu do czysta przyjemność – kilka chwil, które na to poświęcimy może sprawić, że posesja już z daleka będzie cieszyć oko.

admin

Author admin

More posts by admin

Leave a Reply